O mnie

Adam Kaźmierczak – właściciel

Adam Kaźmierczak
Adam Kaźmierczak

Projekty, strategiczne inwestycje, optymalizacje, tworzenie procesów i opakowania to moja pasja. Prawdziwa! Każde kolejne wyzwanie jest szansą na zrobienie czegoś nowego, innowacyjnego i wyróżniającego się wśród wielu innych rozwiązań. Każdy projekt to możliwość poprawienia lub wdrożenia nowych procesów produkcyjnych, logistycznych jak i tych wpływających na zachowanie klienta. Opakowanie to jeden z najważniejszych elementów strategii marketingowych, ale też jedno z trudniejszych wyzwań naszego Świata! Musimy wiedzieć jak je dostosować, jakich materiałów użyć oraz zaprojektować je tak, aby miały jak najmniej negatywny wpływ na środowisko- zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. I to jest szerokie spojrzenie, które prezentuję w swoim działaniu, od początku do końca planując cykl życia opakowania – end to end. 

Prowadzę szerokie działania w zakresie zarządzania projektami, głównie, ale nie tylko związanymi z obszarem opakowań. Duża część z nich to projekty inwestycyjne, gdzie kluczowe jest dokładne zaprojektowanie każdego elementu zaczynając od doboru technologii, ustalenia wielkości załogi, wyliczenia wydajności zakładu oraz zdefiniowania całego planu wdrożenia. Każda składowa ma istotne znaczenie na wynik końcowy, dlatego szczególnie ważne jest profesjonalne podejście i zarządzenie całością kompleksowości zagadnienia.  

Inne projekty opierają się na materiałach, konstrukcjach czy technologii samych opakowań. Istotne jest zdefiniowanie kluczowych parametrów, wymiarów, wytrzymałości czy przepuszczalności. Jednym z najważniejszych elementów jest również ograniczeniu wpływu, jaki wywieramy na środowisko. Mówiąc o profesjonalnym podejściu do zagadnienia – musimy to wiedzieć na wczesnym etapie projektowania.

Każdy biznes potrzebuje innego spojrzenia na swoje działania w celu optymalizacji kosztów, rewizji procesów czy zasad wewnętrznych. W swojej karierze zajmowałem się zmianami zasad działania, wdrażałem nowe rozwiązania oraz, co niezwykle istotne, definiowałem i wprowadzałem projekty oszczędnościowe na dużą skalę sięgającą milionów EUR. Oszczędności i optymalizacje są częścią życia biznesu i dają szansę na wprowadzenie nowych rozwiązań do całego organizmu.

Jestem absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Menedżerskiej na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Swoja wiedzę opakowaniową   zdobywałem zarówno w praktyce jak również w trakcie studiów podyplomowych na RIT – Rochester Institute of Technology w USA. 

W ciągu ponad dwudziestu lat pracy zawodowej rozwijałem innowacyjne technologie i rozwiązania, opakowania wykorzystywane w obszarze produkcji oraz copackingu. Współpracowałem bezpośrednio z lokalnymi oraz centralnymi strukturami Marketingu dostarczając rozwiązania dla liderów rynku spożywczego i karmy dla zwierząt (Mars) jak również kosmetycznego i farmaceutycznego (Colgate – Palmolive). Wspólnie z Działem inżynierskim definiowałem i zatwierdzałem nowe linie technologiczne, maszyny i urządzenia, rozwiązania liniowe czy optymalizacje procesu.

W swojej karierze we wspomnianych międzynarodowych organizacjach zarządzałem na poziomie europejskim Działem Opakowań, Działem Inwestycji i projektów strategicznych oraz Działem Copackingu, ustalając długoterminową strategię, a także zapewniając dostarczenie najwyższej jakości rozwiązań dla produktów czekoladowych, kosmetycznych, farmaceutycznych i karmy dla zwierząt.  Było to doskonałe doświadczenie i wyzwanie w zakresie innowacji, strategii, projektów optymalizacyjnych oraz proekologicznych. Współpracując ze mną masz szansę wykorzystać tę wiedzę i kompetencje.

Adam Kaźmierczak. ATK packpro